CZAD

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

ODPOWIEDZ
Behemot
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 244
Rejestracja: 15 lis (pn) 2004, 01:00:00

Post autor: Behemot » 06 lis (czw) 2008, 22:15:39

seize, Czy dobrze rozumiem> Trudne słowa będziemy zastępować...kurami!?-o kurcze! 8O :P

Martusia B
Ekspert
Ekspert
Posty: 1312
Rejestracja: 06 lip (pt) 2007, 02:00:00

Post autor: Martusia B » 14 lis (pt) 2008, 18:04:01

dzizas.. umieram z nudów.. :/

Natalunia
Ekspert
Ekspert
Posty: 1574
Rejestracja: 18 cze (pn) 2007, 02:00:00

Post autor: Natalunia » 15 lis (sob) 2008, 12:46:11

hja tez sie nudzę niesamowicie...

seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 30 sty (pt) 2009, 02:47:03

... wieje nudą na forum ... ziew ...

Natalunia
Ekspert
Ekspert
Posty: 1574
Rejestracja: 18 cze (pn) 2007, 02:00:00

Post autor: Natalunia » 30 sty (pt) 2009, 16:03:27

Wszyscy sesją pochłonięci albo wyjazdami ;)

Ja jeszcze mam sesyjke... niestety, ale juz tylko 2 egzaminy i wolne :)

Magnus McKnee
Bywalec
Bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 10 gru (sob) 2005, 01:00:00

Post autor: Magnus McKnee » 30 sty (pt) 2009, 23:27:15

nie łam się rozmiarek bedzie lepiej.

Natalunia
Ekspert
Ekspert
Posty: 1574
Rejestracja: 18 cze (pn) 2007, 02:00:00

Post autor: Natalunia » 07 kwie (wt) 2009, 15:53:53

ja widać, bardzo szumnie oblegany czad, ucichł.... Jeszcze pamiętam gorące dyskusje z Krzysiem, Wiciem, Happy i innymi... Prawie na żywo duskusja jak na czacie.

seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 11 kwie (sob) 2009, 03:52:06

... jak dla mnie to całe forum ucichło na tyle że zaglądam tu już raz na długi czas sam nie wiem czy z sentymentu czy też może z pewnej ciekawości. Niemniej jak wchodzę po niebycie przez ileś czasu i widzę ledwie dwie strony nieprzeczytanych to aż trudno sobie wyobrazić, że kiedyś dwie strony to się pojawiały jak człowiek przez parę godzin nie zajrzał. Teraz natomiast wieje pustką, nuda i stagnacją; a stare konkretne tematy świecą pustkami a nowych też próżno szukać. Ludzie po wielu latach związania z forum poodchodzili z niego lub też zaglądają raz na jakiś czas właśnie dla sentymentu i przekonania się iż tak naprawdę to martwy wręcz twór wiejący formalnościami stricte szkolnymi, bo jakoś mam wrażenie osobiste że tak naprawdę mało komu ("z góry") zależy obecnie na tym forum tak naprawdę i powolne - nieraz komentowane - symptomy regresji nikogo nie wzruszały. Ale cóż, widać tak miało być i tak jest bardziej ok...

Happy
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 11594
Rejestracja: 11 mar (pt) 2005, 01:00:00

Post autor: Happy » 14 kwie (wt) 2009, 15:41:23

No cóż Natalie i Rozmiarku takie czasy nastały. Ale nic nie dzieje się bez przyczyny i nic nie jest stałe, wszystko się zmienia. Widocznie tak miało być. Już raczej nie będzie tak jak kiedyś...

Ale, żeby dochodziło do tego, że nie odbywają się imprezy tego sobie w ogóle nie mogę wyobrazić! 8O Za moich czasów to każda impreza miała full frekwencję. Nie wiem co się stało. Bardzo jestem tego ciekawa co na to wpłynęło? :idea:

maczetka
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 283
Rejestracja: 09 paź (wt) 2007, 02:00:00

Post autor: maczetka » 14 kwie (wt) 2009, 16:08:27

Happy pisze:No cóż Natalie i Rozmiarku takie czasy nastały. Ale nic nie dzieje się bez przyczyny i nic nie jest stałe, wszystko się zmienia. Widocznie tak miało być. Już raczej nie będzie tak jak kiedyś...

Ale, żeby dochodziło do tego, że nie odbywają się imprezy tego sobie w ogóle nie mogę wyobrazić! 8O Za moich czasów to każda impreza miała full frekwencję. Nie wiem co się stało. Bardzo jestem tego ciekawa co na to wpłynęło? :idea:
haapppyy jak to co? wszystkie zaciążyły ;)

seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Fuimus Troes, fuit Troia!

Post autor: seize » 22 kwie (śr) 2009, 01:47:58

Happy pisze:No cóż Natalie i Rozmiarku takie czasy nastały. Ale nic nie dzieje się bez przyczyny i nic nie jest stałe, wszystko się zmienia. Widocznie tak miało być. Już raczej nie będzie tak jak kiedyś...
...dziwne czasy. Przez choćby cztery dobre lata przez szkołę i forum przewijały się różne osoby, o różnych charakterach, osobowościach, zainteresowaniach etc. Forum miewało swoje gorsze okresy lecz po krótkim letargu wracało zawsze do życia. Teraz nie wraca tu nic. Teraz chyba częściej wracamy czasem tu My i pozostaje nam grać role podstarzałych maruderów, bo widząc zgliszcza aż dziw bierze jak to wszystko -zwane forum- można było tak.. sprawić by szlag zwyczajny je trafił.

Że parę lat temu to co innego bo nie byliśmy niby pokoleniem Goldenline, Grona czy innych podobnych aż na Gadu-Gadu skończywszy? A może tak naprawdę -skoro te platformy nie były nam specjalnie obce- byliśmy nim właśnie, tyle tylko, że wiedzieliśmy "gdzie nasze miejsce" główne, tętniące echami szkoły i wsrowych znajomych? Bo nie zadławiliśmy się tamtymi platformami niczym odkryciami na miarę koła, a traktowaliśmy je racjonalnie niczym pseudo-rewolucyjne 'jestem europejczykiem' (bo jakbyśmy dotąd byli z innego kontynentu albo też nie tym narodem, dzięki któremu takie a nie inne zmiany w ogóle się w Europie zaczęły).

Bo to forum było społecznością żywą, tętniącą różnymi barwami i różnymi opcjami. Były przyjaźnie i były wrogości, były miłości i były nienawiści. Było lustrem nas samych i naszego świata.

Teraz mam wrażenie staje się odbiciem nędzy i rozpaczy. Teraz czasem naprawdę (za) łatwo jest dojść do quasi-bluźnierczej tezy : to forum to było tak naprawdę tylko te dziesiątki osób, które przewinęły się przez nie - bez nich zostało tylko puste narzędzie o formalnym zastosowaniu. Forum szkoły reklamy nie poradziło sobie za marketingową konkurencją serwisów społecznościowych. Zostawiane samemu sobie, z nierozwijaną strukturą. Gdzie tylko np. zwolnienia z pracy lub śmierć były w stanie wpłynąć na skład moderatorów. Gdzie jedno incydentalne zdarzenie sprawiło ze na lata wyłączyło się we wszystkich działach opcję edycji - tak często podnoszoną przez forumowiczów. Gdzie tylko praktycznie zapisy na zajęcia lub wymogi zaliczeniowe miały być formą wewnętrznej promocji forum - zawsze komentowaną zresztą przez ludzi jako bardzo krótkowzroczną formę - oraz na poły zewnętrzną związana z pomocą dla maturzystów - która to i tak chyba bardziej sprawdziła się jako miejsce na ogłoszenia osób chcących sprzedać gotowce. Forum gdzie tak naprawdę tylko grono zapaleńców chcących coś robić w kierunku animacji - prowokując, rozwijając czy też wyszukując tematów - było jego motorem itd.

Umiejętność skupiania społeczności pod swoim sztandarem, zdrowego przywiązywania do marki i kreowanych przez nią platform -dającym obopólne korzyści- oraz dostarczających informacji, wsparcia jest ważnym elementem marketingowym w dobie społeczeństwa coraz bardziej zinformatyzowanego. To co było jednym z elementów odróżniających ta szkołę [zwłaszcza w tym sektorze] od innych było dość silne forum tętniące życiem; czasem burzliwym, czasem pozostawiającym nieco śmieci... ale życiem.

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 29 kwie (śr) 2009, 15:19:35

oh jej, patetyczne i wzniosłe wypowiedzi mojego mężczyzny są powalajace ;-) :P

a tak sumujac to mi szkoda. liczyłam, ze bedzie wsr gdzie chetnie pojawie sie na ognisku w powsinie i ktostam bedzie tez z moich wsrowych (a w sumie nie tak dawnych!) czasów i wogole ze jakostak lepiej bedzie.

Sławek - do tablicy - co się stało z Wueserem?

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12163
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Nie można w kółko sie tylko uczyć...

Post autor: s_wojtkowski » 29 kwie (śr) 2009, 16:33:43

Magdusia pisze:Sławek - do tablicy - co się stało z Wueserem?
WSR ma się dobrze! Wiele interesujących i twórczych osobowiści ciągle wybiera naszą szkołę - często jako pierwszą i podstawową w swoim rozwoju ponadlicealnym. Rekordy frekwencji biją grupy zaoczne (które przy mniej więcej podobnej jak w latach ubiegłych ilości Słuchaczy w grupach dziennych - są już ponad dwa razy liczniejsze od tych ostatnich).

Ale rzeczywiście są to nieco inni ludzie niż z Waszych (dawnych już :wink: ) roczników - trochę bardziej skupieni na meritum, czyli na nauce zawodu. Chyba najczęściej odwiedzanym jest w zwiazku z tym forum naukowe... Mniejsze są pociągi do tematów w stylu "Love story made in WSR" czy dyskusji polityczno-religijno-moralnych...

Nie ukrywam, że też czasami brakuje mi czasów (nad)aktywności forumowej, ale - forum to nie wszystko. Przy tym - jak wiecie - nie lubię marudzenia, narzekania, wspominania starych czasów dla ukazania, że te nowe są gorsze. One są inne. A zupełnie nowe forum WSR - ożyje po wakacjach.

W tym roku szkolnym skupiliśmy się na kształtowaniu PRu zewnętrznego. Głównie dzięki Agnieszce Gniotek, szefującej tym działaniom, zrealizowaliśmy wiele interesujących, rzadko wcześniej realizowanych, projektów: całoroczny cykl całodniowych piątkowych warsztatów Toster (ciągle aktualne - zapraszam!), szereg wystąpień na ważnych dla branży reklamowej Festiwalach (Wizualia we Wrocławiu, Boss Festiwal Przedsiębiorczości m.in. w Łodzi, Lublinie, na SGGW, SGH, UW, Koźmińskim), kurs projektanta kampanii reklamowych dla studentów ASP, udział w Słuchaczy WSR w konkursie Creative Students na Polskim Festiwalu Reklamy (dziś akurat jest gala, więc mi się przypomniało), organizacja kilka konkursów o zasięgu ogólnopolskim, super udany (największa w historii ilość zgłoszeń, nominacji i jurorów) Konkurs na najlepszą reklamę prasową roku, dziesiątki publikacji i setki informacji w mediach branżowych... Wystarczy trochę pogooglować, żeby odkryć te rzeczy...

Niemniej zgadzam się, że jakaś prawdziwie huczna impra musi na koniec roku szkolnego być! Nie można w kółko tylko się uczyć i pracować :wink:...

seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Nie samym PR-em człowiek zyje ...

Post autor: seize » 30 kwie (czw) 2009, 02:45:30

wojtkowski pisze:Ale rzeczywiście są to nieco inni ludzie niż z Waszych (dawnych już :wink: ) roczników - trochę bardziej skupieni na meritum, czyli na nauce zawodu. Chyba najczęściej odwiedzanym jest w zwiazku z tym forum naukowe... Mniejsze są pociągi do tematów w stylu "Love story made in WSR" czy dyskusji polityczno-religijno-moralnych...
Hehe brzmi to tak jakby poprzednie roczniki byli mniej skupieni na meritum tylko dlatego, że napisały przez miesiąc coś więcej niż 20 postów (mniej więcej tyle wynosi liczba postów z tego miesiąca słuchaczy na merytorycznym forum naukowym) stylu "Sławku, jak tam z ocena prac"? :twisted:

"Love story made in WSR" żyło bujnie za sprawa Happy ale dyskusje polityczno-religijno-moralnych (będące w dużej mierze moją domeną - bo mam wrażenie o tych jest mowa) raczej nie były clue tego forum bo wyprzedzały je w oglądalności i uczestnictwie zupełnie inne tematy - pamiętam bo robiłem przecież te zestawienia które tu wrzucałem.
Ale miło, że stały sie one jedna z rzeczy które akurat pamiętasz z czasów "aktywnego forum" i nadajesz im status "posiadającego pociąg" :twisted:
wojtkowski pisze:(...) Przy tym - jak wiecie - nie lubię marudzenia, narzekania, wspominania starych czasów dla ukazania, że te nowe są gorsze. One są inne. A zupełnie nowe forum WSR - ożyje po wakacjach.

Cóż elementem wspomnień jest sentyment za tym jak było. Czy to od razu maruderstwo w celu ukazania. że jest gorzej? Nie wydaje mi się. Żadna skrajność nie jest dobra, maruderstwo jest złe niemniej jednak grunt by nie popadać przeciwnie w punkt na zasadzie "kiedyś byłeś dla mnie milszy, bardziej uczuciowy... - ależ kochanie nie marudź, teraz po prostu jest inaczej i na tym trzeba sie skupić".

Co do nowego forum po wakacjach, to przyznam, ze zatem z ciekawości poczekam - gdyż już rożne zmiany sie miały dziać i kończyło sie na planach - i trzymam kciuki; kto wie może tym razem 8) :twisted:

Ps: Co do PR-u zewnętrznego to takie kwestie jak chociażby np. kurs projektanta kampanii reklamowych dla studentów ASP, konkurs na najlepszą reklamę prasową roku, były już za tych "starych" czasów.

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12163
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

WSR nastawiła się na sukces!

Post autor: s_wojtkowski » 30 kwie (czw) 2009, 18:30:48

Magdusia pisze:Sławek - do tablicy - co się stało z Wueserem?
Można na to pytanie odpowiedzieć też i tak (trochę przewrotnie, ale bynajmniej nie wymijająco):

http://www.szkolareklamy.edu.pl/article3344.html

WSR nastawiła się na osiąganie sukcesów w najważniejszych konkursach branżowych w Polsce!

ODPOWIEDZ