CZAD

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

ODPOWIEDZ
seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 08 sty (pt) 2010, 17:22:03

W nawiązaniu do dyskusji z : http://www.wsr.pl/ftopicp-149491.html#149491

@Artur0

Mam wrażenie, że zupełnie uciekł ci sens przykładu analizy. Po co rzucać tu kwestię tęczowych tablic, słowników itd? /solone? bez przesady, powszechnie dostępny generator wypluwa dokładnie taki sam hash jak ten przedstawiony/ Absolutnie nie są tu takie rzeczy potrzebne, bo i niby po co :?:

Jak wiadomo, że zakodowany jest mail i znana jest całą treść (login) przed małpą i znana wartość zakodowana to w pierwszej kolejności potencjalny chętny generuje zestawienie następujące (żeby się nie zmęczył i nie znudził bierze 5 najbardziej prawdopodobnych): Szuka w tym żądanego zakodowanego ciągu i... już [może być] po sprawie.


Ale ja wiem, ja nalezę do tych co ponieważ wiedzą, że czasem można nieświadomie dawać rozwiązania i wskazówki to jestem [czasem może i nad wyraz] przeczulony 8) No ale, strzeżonego...

Artur0
Ekspert
Ekspert
Posty: 1136
Rejestracja: 21 lis (śr) 2007, 01:00:00

Post autor: Artur0 » 08 sty (pt) 2010, 17:49:20

Masz rację, bo popełniłem błąd. Nieprawidłowy ciąg znaków skopiowałem. ;P
Tak czy inaczej jeżeli do hasha dokleimy ciąg znaków, tzw. salt, to już tak prosto nie będzie i trzeba użyć odpowiednio zaawansowanych narzędzi, by to rozłupać. ;)

ODPOWIEDZ